Seria centrów wycinania i gięcia CNC

Seria centrów wycinania i gięcia CNC

Wstęp
Centrum wycinania i gięcia CNC jest rodzajem maszyny CNC do cięcia o bardzo dużym rozmiarze powierzchni roboczej. Centrum wycinania charakteryzuje się elastycznością, pełną automatyzacją, wysoką precyzją oraz dużą wydajnością. Nasze centrum wycinania zapewnia wysoką sztywność oraz wytrzymałość, a ponadto lepszą dokładność cięcia, niż inne maszyny do wycinania. Może ono również kompensować odkształcenia spowodowane przez uwalnianie się naprężeń szczątkowych w materiałach. Ponieważ ta wycinarko-giętarka CNC jest w stanie automatycznie przeprowadzać proces ładowania, podawania, cięcia bocznego i zasadniczego, przenoszenia materiału, rozładowania wyrobu i składowania, do obsługi centrum wycinania CNC wystarczy jedna osoba.

Charakterystyka

1. Wysoka wydajność pracy
Nasze centrum wycinania charakteryzuje się wysoką wydajnością pracy. Wyposażona w przenośnik ssący maszyna ładująca pozwala na jednoczesne cięcie czterostronne. To oznacza, że ukończenie pojedynczego cyklu pracy zajmuje co najwyżej 3 minuty, czyli dwa do trzech razy szybciej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnej technologii. Nasze centrum wycinania i gięcia CNC zapewnia o 50% lepszą wydajność i pozwala zaoszczędzić co najmniej 80% kosztów pracy.
2. Wysoka precyzja obróbki
Nasze centra wycinania zapewniają wysoką precyzję obróbki. Długość cięcia każdego obrabianego elementu jest precyzyjna z tolerancją co najwyżej ±1 mm, niedokładność cięcia po przekątnej wynosi nie więcej niż 2 mm, a odchylenie długości linii prostych nie więcej niż 1 mm. Nasze maszyny spełniają najwyższe chińskie standardy precyzji.
3. Wysoki stopień automatyzacji
Linia produkcyjna łączy w jednym zespole układy mechaniczny, hydrauliczny, pneumatyczny, próżniowy, CNC, elastycznej produkcji, dwuwymiarowego zrobotyzowanego przenośnika materiałów oraz układ automatyczny.

Różne rodzaje centrów wycinania

Centrum wycinania 1,14 mm × 12000 mm

Cechy
Ten rodzaj centrum cięcia jest wyposażony w urządzenie magazynujące do podawania materiału, urządzenie układające do rozładowywania, a także w nożyce boczne.
Główne elementy:
To centrum wycinania i gięcia CNC składa się głównie z urządzenia magazynującego, podajnika panewkowego, przedniego podajnika, nożyc bocznych, nożyc głównych, tylnego podajnika i tylnego urządzenia rozładowująco-układającego (pokazanego poniżej).

Centrum gięcia blachy metalowej 2,13 mm × 10000 mm

Cechy
Ten rodzaj wycinarko-giętarki CNC jest wyposażony w urządzenie magazynujące do podawania materiału, urządzenie układające do rozładowywania, nożyce boczne oraz urządzenie odwracające.
Główne elementy:
Ta wycinarko-giętarka CNC składa się z urządzenia magazynującego, podajnika panewkowego, przedniego podajnika, odwracacza do blachy, nożyc bocznych, nożyc głównych, tylnego podajnika i tylnego urządzenia rozładowująco-układającego (pokazanego poniżej).

Centrum wycinania 3,25 mm × 12000 mm

Cechy
Ta wycinarka 25 mm × 12000 mm jest wyposażona w urządzenie magazynujące do podawania materiału, urządzenie układające do rozładowywania, ale nie posiada nożyc bocznych.
Główne elementy:
Ta wycinarko-giętarka CNC składa się z urządzenia magazynującego, podajnika panewkowego, przedniego podajnika, nożyc głównych, tylnego podajnika i tylnego urządzenia rozładowująco-układającego (pokazanego poniżej).

Centrum wycinania 4,14 mm × 16000 mm

Cechy
To centrum wycinania i gięcia blachy metalowej 14 mm × 16000 mm posiada rozwijarkę i przednie rolki podające blachę, jak również tylne rolki rozładowujące.
Główne elementy:
Najważniejsze komponenty tej wycinarko-giętarki CNC to rozwijarka, rolki przednie, przedni podajnik, nożyce główne, tylnego urządzenia rozładowująco-układającego oraz rolki tylne (pokazane poniżej).

 
5.Linia produkcyjna do wycinania i gięcia

Główne elementy:
Główne elementy linii produkcyjnej do wycinania i gięcia to rozwijarka z rolkami, centrum gięcia blachy metalowej 14mm×16000mm, prasa krawędziowa CNC 4800t×17000mm, rolki przenośnika, urządzenie odwracające oraz szafka na oprzyrządowanie (pokazane poniżej).

Główne parametry techniczne centrum wycinania i gięcia CNC 13 mm × 12000 mm
Lp. Nazwa parametru Wartość Jednostka Uwagi
1 Grubość cięcia Q235 13 mm σb≤450MPa
2 WL510 10 mm σb≤510MPa
3 Długość cięcia 12000 mm  
4 Głębokość gardła 100 mm  
5 Kąt ścinania 0,5~2 ° z regulacją bezstopniową
6 Rozstaw noży 0,05~1,3 mm z regulacją bezstopniową
7 Liczba skoków 5~12 1/min  
8 Maks. siła cięcia 650 kN  
9 Maks. siła nacisku 1164 kN 61 cylindrów olejowych
10 Maks. siła pracy układu hydraulicznego 25 MPa  
11 Pojemność zbiornika oleju 1600 L  
12 Główna pompa oleju IPV6-100   VOITH produkcji niemieckiej
13 Wysokość robocza 950 mm  
14 Moc maszyny 79 kW Silniki główne 2*37 kW
15 Waga maszyny                                                                                              150000 kg