Zawijarka serii PB

Zawijarka serii PB
Zawijarka serii PB

Wstęp
Obciskarki do płyt są często używane do produkcji rur LSAW. Jako chiński producent obrabiarek do metalu wytwarzamy obciskarki serii PB. Są one zaprojektowane, aby zawijać obie krawędzie płyty metalowej w celu nadania im promienia krzywizny zbliżonego do promienia krzywizny ukończonej rury. Podstawowymi elementami tego rodzaju obciskarki do blachy są ramy w kształcie litery C, zespoły cylindrów olejowych, dolna belka na narzędzia, rolka przenosząca umieszczona na ramie, urządzenie do zmiany narzędzia, narzędzia, urządzenie do przesuwania narzędzi, podstawa, przednie i tylne stoły rolkowe, jak również układy: elektryczny, hydrauliczny i smarowania. W trakcie procesu gięcia wstępnego płyta po frezowaniu jest podawana stopniowo pomiędzy górne i dolne narzędzia. Siła nacisku występuje pomiędzy oboma narzędziami obciskarki. Aby uzyskać zawiniętą krawędź o promieniu krzywizny jak najbliższym promienia krzywizny ukończonej rury, pozycja narzędzi musi być kilkukrotnie zmieniana i regulowana. Zazwyczaj stosuje się dwie przeciwległe obciskarki, które pracując równocześnie wykonują boczne gięcie wstępne płyty. Nadają się one do produkcji rur stalowych o maksymalnej grubości 40 mm.

Charakterystyka
1. Obciskarki serii PB wykazują się dużą sztywnością i wysoką precyzją dzięki konstrukcji opartej na ramie w kształcie litery C.
2. Dzięki zastosowaniu podstawy sterowanej numerycznie (CNC), ten rodzaj obciskarki do płyt można stosować do obróbki płyt o różnych szerokościach.
3. Podwójne cylindry są niezależnie sterowane przez serwonapęd elektrohydrauliczny, co pozwala na uzyskanie równomiernie zawiniętych krawędzi.
4. Podczas całego procesu gięcia wstępnego możliwe jest dalsze podtrzymywanie obrobionego materiału.
5. Obciskarka do płyt jest wyposażona w podnośnik, który umożliwia szybką wymianę matryc.
6. Nasze obciskarki są wyposażone w układ sterujący CNC DM 51 z technologią sterującą typu fieldbus.
7. Rolki podające oraz odbierające sterowane CNC są jednym z kluczowych komponentów zawijarki. Automatyczna segmentacja podawania gwarantuje precyzyjny przesuw płyty.

Powiązane produkty
  • Sczepiarka serii TW Sczepiarki serii TW są jednymi z głównych maszyn używanych w produkcji rur spawanych wzdłużnie łukiem krytym (LSAW)...