• Seria centrów wycinania i gięcia CNCJako profesjonalny chiński producent centrów gięcia blach metalowych, dostarczamy klientom wycinarko-giętarki CNC o bardzo dużym rozmiarze powierzchni roboczej...

Hydrauliczne nożyce gilotynowe

Wstęp
Nożyce gilotynowe zwane są inaczej krajarką lub nożycami mechanicznymi. Te nożyce mechaniczne są zawsze wyposażone w hydrauliczny układ napędowy. Materiał zostaje przecięty, gdy nóż ruchomy przesuwa się w dół i nachodzi na nóż stały. Hydrauliczne nożyce gilotynowe przykładają siłę tnącą do blach metalowych o różnych grubościach, co pozwala na przycięcie blachy do zadanego rozmiaru. Dla uzyskania wyrobu o pożądanych właściwościach ważna jest odpowiednia odległość pomiędzy ruchomym nożem górnym a stałym nożem dolnym.
Proces roboczy nożyc hydraulicznych przebiega w następujący sposób:
Nożyce gilotynowe składają się zazwyczaj z serii urządzeń, w tym stołu do cięcia, uchwytu do przytrzymywania obrabianego elementu, noża górnego i dolnego oraz urządzenia pomiarowego. Arkusz blachy podczas cięcia spoczywa na stole do cięcia. Uchwyt roboczy służy do unieruchamiania obrabianej blachy, tak że nie zmienia ona położenia ani nie ulega odkształceniom pod obciążeniem. Noże dolne i górne są tymi częściami maszyny, które bezpośrednio wykonują cięcie. Urządzenie pomiarowe jest używane do upewnienia się, że obrabiany przedmiot jest przecinany dokładnie tam, gdzie powinien. W większych nożycach gilotynowych nóż ruchomy może być umieszczony pod kątem lub „przechylony” (jest to tzw. kąt ścinania), aby ciąć materiał stopniowo od jednej strony do drugiej. W ten sposób zmniejsza się wielkość wymaganej siły, natomiast zwiększa się skok nożyc. Przy tym samej ilości zużytej energii, 5-stopniowy kąt ścinania zmniejsza wymaganą siłę o ok. 20%. Nóż ruchomy może być również nachylony po kątem od 0,5 do 2,5 stopnia – kąt ten nazywany jest kątem natarcia noża. Zmiana kąta natarcia pozwala na osiągnięcie kompromisu, w którym prostokątność krawędzi jest poświęcana, aby uniknąć zaklinowania się blachy pomiędzy nożami.
Jesteśmy liderem wśród chińskich producentów nożyc hydraulicznych. Od 30 lat współpracujemy z belgijską firmą LVD, a nasze produkty otrzymały odznaczenie CHINA TOP BRAND od rządu Chin.

1. Seria centrów cięcia CNC: Seria centrów cięcia CNC charakteryzuje się wytrzymałą budową oraz skrzynkową konstrukcją wieżową o wysokiej stabilności i precyzji.
2. Hydrauliczne nożyce gilotynowe serii HGS (K): Ten typ hydraulicznych nożyc gilotynowych został zaprojektowany w najnowocześniejszy sposób z użyciem technologii komputerowej. Spawana konstrukcja maszyny zapewnia wysoką sztywność i wytrzymałość.
3. Hydrauliczne nożyce gilotynowe serii HGN (K): Nasze hydrauliczne nożyce gilotynowe wyposażone są w trwały i niezawodny zintegrowany układ hydrauliczny.
4. Hydrauliczne nożyce gilotynowe serii HGO (K): Te nożyce mechaniczne świetnie wyglądają i mają elegancką sylwetkę.
5. Hydrauliczne nożyce gilotynowe serii HGA (K): Hydrauliczne nożyce gilotynowe serii HGA (K) charakteryzują się prostotą obsługi, konserwacji i regulacji.

Główne elementy:
Lp. Artykuł Marka Pochodzenie
1 Pompa NACHI Japonia
2 Zawór hydrauliczny REXROTH Niemcy
3 Uszczelki NOK Japonia
4 Główne części elektryczne TELEMECANIQUE Francja
5 Enkoder ELTRA Włochy
6 Filtr COMPASS Tajwan, Chiny
7 Silnik główny ABB Chiny
8 Wyświetlacz elektroniczny KUBLER Niemcy
 
Komponenty i zalety

1.Rama nożyc hydraulicznych

Konstrukcja naszych nożyc gilotynowych jest oparta na ramie zaprojektowanej za pomocą oprogramowania UG. Cała stalowa konstrukcja spawana wykazuje się idealną sztywnością i minimalnymi odkształceniami pod obciążeniem.

2.Uchwyty

Produkowane przez nas nożyce hydrauliczne są zaopatrzone w uchwyty. Przed rozpoczęciem cięcia układ hydrauliczny dociska uchwyty z dużą siłą do obrabianego przedmiotu. Wielkość tej siły zależy od grubości i wytrzymałości na rozciąganie ciętej blachy. Uchwyty po lewej stronie są umieszczone bliżej, aby móc przytrzymać węższy pas blachy stalowej.

3.Układ hydrauliczny YSD dla nożyc gilotynowych:

Blok hydrauliki wraz z niektórymi połączeniami jest produkowany przez YSD. Obwód regulacji opiera się o niezwykle niezawodne i precyzyjne zawory REXROTH, VICKERS i BOSCH. Na filtrze oleju znajduje się cichobieżna pompa oraz duży zbiornik z wskaźnikiem poziomu i temperatury oleju. Siłowniki działające dwukierunkowo zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

4.Układ elektryczny:

Wszystkie części elektryczne w nożycach hydraulicznych spełniają standardy DIN. Wiele komponentów firmy Telemecanique wykorzystywanych w naszych nożycach gilotynowych ma mechanizmy zabezpieczające przed przeciążeniem. Części zamienne są łatwo dostępne.

5.Prowadnica belki nożowej

Trzy pary rolek zapewniają optymalne prowadzenie belki nożowej. Ich funkcje opisane są poniżej: ①para rolek dolnych (A) zapewnia maksymalne przeciwdziałanie siłom w płaszczyźnie poziomej; ①para rolek górnych (B) wytwarza odwrotny moment obrotowy, który balansuje belkę tnącą; ①Belka jest stale dociskana do rolek przez trzecią parę sprężonych rolek (C). W trakcie cięcia, kąt nachylenia belki w ruchu może być regulowany, co pozwala na uzyskanie precyzyjnej, prostej i pionowej krawędzi cięcia. W ten sposób możliwa jest również redukcja powstawania zadziorów oraz oporu pomiędzy nożem górnym i dolnym.

6.Zderzak tylny nożyc gilotynowych:

Nożyce hydrauliczne firmy YSD posiadają zmotoryzowany zderzak tylny. Jest on łatwy w obsłudze za pomocą przedniego panelu sterowania i wyświetlacza cyfrowego. Nożyce gilotynowe można łatwo przesuwać do przodu i do tyłu za pomocą funkcji resetowania. Niektóre inne typy naszych nożyc zawierają zderzak tylny całkowicie odchylany do góry, który umożliwia cięcie pasów blachy wystających poza obrys tylnego zderzaka. Jedną z dostępnych opcji jest hydrauliczny zderzak tylny, dzięki któremu można ciąć arkusze wystające poza maksymalny zakres ruchu zderzaka tylnego.

7.Długość cięcia / Skok:

Długość cięcia można łatwo regulować potencjometrem na panelu sterowania. Do cięcia materiału krótszego niż długość noża można użyć krótkiego skoku, co oszczędza czas i zwiększa wydajność.
8.Noże wysokiej jakości

Nasze nożyce gilotynowe są wyposażone w noże wysokiej jakości. Każdy nóż jest wykonany z wysokowęglowej stali chromowej i ma cztery krawędzie tnące. Nadają się one do cięcia większości materiałów, w tym stali nierdzewnej. Noże można obracać na inną stronę cztery razy, zanim konieczne będzie ich ponowne szlifowanie.
9.Podświetlana linia cienia w nożycach hydraulicznych:

Podświetlana linia cienia daje dokładny widok z bliska na linię cięcia.

10.Rozstaw noży:

Zadowalające efekty cięcia można uzyskać tylko po właściwym ustawieniu kąta natarcia i rozstawu noży odpowiednio do obrabianego materiału i grubości ciętej blachy stalowej.

11.Kąt ścinania:

Kolejnym ważnym czynnikiem, który oprócz rozstawu noży decyduje o uzyskaniu optymalnych rezultatów, jest kąt ścinania. Nasze nożyce gilotynowe umożliwiają niezależną regulację rozstawu noży i kąta ścinania.

12.Panel sterowania:

Tablica sterownicza wyposażona jest w przełącznik skoku pojedynczego i ciągłego oraz ruchomy przełącznik nożny. Są one łatwe w obsłudze.

13.Przednia podpórka nożyc hydraulicznych:

Nasze nożyce gilotynowe są zaopatrzone w możliwość użycia podpórki przedniej, która jest wyposażona we wpusty w kształcie litery T z ochroną palców.

14.Gardło ramy nożyc hydraulicznych:

Gardło ramy normalnie mierzy od 0 mm do 100 mm od strony ramy. Dostępne jest również głębsze gardło dla klientów potrzebujących większej długości noża i szerokości cięcia.

Urządzenie z goleniami do podtrzymywania blachy, przedni stół podtrzymujący

Układ przedniego ładowania z osłoną bezpieczeństwa z certyfikatem CE

Sterownik CNC:

(YSD2000s – oś x) (ELGO P8721 – oś x)

(DAC350 & DAC360) - Zderzak tylny, kąt ścinania, zakres skoku, rozstaw noży. Wprowadzanie danych za pomocą pokręteł.

Pamięć: 1000 linii kodu
Wyświetlacz: Ekran LCD 240 x 64
Powtarzanie kroku: maks. 9999; Wielkość serii: maks. 9999
Wskazówki:
1. Upewnij się, że użytkownicy maszyny są obeznani z jej działaniem. Uruchom nożyce gilotynowe kilka razy i upewnij się, że maszyna może bez problemów ciąć różne blachy, od cienkich do grubych.
2. Dostosuj odstęp pomiędzy nożami. Przed cięciem należy ustawić odpowiedni rozstaw noży, w przeciwnym razie nastąpi ich przyspieszone zużycie.
3. Uważaj na balans dźwięków. Jeżeli usłyszysz hałas nieznanego pochodzenia, zatrzymaj nożyce hydrauliczne i sprawdź, czy nie ma awarii.
4. Zwracaj uwagę na temperaturę zbiornika oleju. Jeżeli przekroczy ona 60℃, wyłącz nożyce gilotynowe.