• 3-rolkowa giętarka do blach grubychGiętarki trójrolkowe do blach grubych dzielą się na dwa typy według rodzaju siły napędowej, mianowicie giętarki mechaniczne oraz hydrauliczne...
  • 3-rolkowa giętarka do blach okrętowychGiętarka trójrolkowa do grubych blach okrętowych jest stosowana głównie do produkcji części kadłubów statków, które często mają kształt łuku kołowego...
  • 3-walcowa giętarka do blach grubychZwijarka trójrolkowa do blach grubych należy do kategorii zwijarek górnych symetrycznych z dwiema dolnymi rolkami napędzającymi rolkę górną...
  • 4-walcowa giętarka do blach grubychGórna rolka giętarki czterorolkowej do blach grubych obraca się wokół stałej osi, podczas gdy dolna rolka dociska blachę i porusza się w płaszczyźnie pionowej...
  • giętarka do profiliW pełni hydrauliczna giętarka do profili, półhydrauliczna giętarka do profili, giętarka do profili typu stojącego, giętarka do profili typu poziomego. Te giętarki do profili nadają się do gięcia wstępnego...

Giętarka do blach grubych

Krótkie wprowadzenie
Giętarka do blach grubych, zwana także zwijarką do blach grubych, jest maszyną do kształtowania blachy, która zagina blachę poprzez stały nacisk punktowy. Najprostsza konstrukcja takiej maszyny zawiera górny walec ruchomy w płaszczyźnie pionowej lub poziomej. Może ona wytwarzać różne kształty blach, takie jak profile w kształcie litery O, U, R itp., a także wykonywać gięcie wstępne, gięcie końcowe lub poprawki obrabianych elementów. Zwijarki do blach grubych są powszechnie używane w przemyśle petrochemicznym, chemicznym, cementowym, kotłowym, stoczniowym, lotniczym, wodociągowym, energetycznym i innych.

Klasyfikacja
1. Giętarek trójrolkowych do blach grubych używa się głównie w produkcji zaokrąglonych kadłubów statków. W zależności od wymagań klienta, możemy zaprojektować symetryczne lub asymetryczne giętarki trójrolkowe do blach grubych. Mogą one być wyposażone w beztłoczyskową komorę roboczą siłownika, co zmniejsza ilość potrzebnych pierścieni uszczelniających łożyska. Nasze maszyny są powszechnie używane w przemyśle stoczniowym, kotłowym, lotniczym, hydroenergetycznym, chemicznym, a także w branżach konstrukcji metalowych i mechanizacji produkcji.
2. Giętarka czterorolkowa do blach grubych może giąć krawędzie blachy, dzięki czemu unika się poślizgu cienkich blach w czasie gięcia oraz można wygładzić nierówności blachy.

Ogólna budowa hydraulicznej zwijarki do blach grubych:

W naszej giętarce do blach grubych za napęd zarówno górnych, jak i dolnych rolek odpowiada silnik hydrauliczny, silnik elektryczny i przekładnia obiegowa. Sprawna praca maszyny jest możliwa dzięki połączeniu działania następujących mechanizmów: mechanizm przesuwu poziomego, mechanizm wspierający, układ spowalniający, rama oraz mechanizm równoważący.

Cechy hydraulicznej zwijarki do blach:

(1). Gięcie wstępne z wysoką precyzją, elastyczne ustawianie szerokości blachy.
(2). Górna rolka jest w stanie nie tylko wykonywać przesunięcia poziome oraz pionowe bez zmiany pozycji blachy, ale także może współpracować z rolką nośną, aby przeprowadzać gięcie ciągłe blachy o dowolnej grubości.
(3). Jednolita struktura z solidną podstawą, dzięki czemu możliwe jest wygodne przestawianie całej maszyny, gdyż nie ma potrzeby mocowania jej śrubami do podłogi.
(4). Dla różnych operacji dostępne są różne sposoby sterowania, takie jak górne sterowanie numeryczne i dolne sterowanie numeryczne.
(5). Dzięki użyciu ekskluzywnej technologii nasze giętarki do blach grubych nie uszkadzają powierzchni giętej lub zwijanej blachy, a także w większości przypadków eliminują konieczność szlifowania złuszczonych warstw na krawędzi o mniejszej średnicy.

Układ sterowania CNC:

1. Typowy skomputeryzowany układ sterowania numerycznego TC.
2. HMI (human machine interface - interfejs człowiek-maszyna) dla inteligentnego działania.
3. Samokompensująca, wysoko wydajna, bezpieczna i wygodna w obsłudze.
4. Wiele modeli do wyboru.

 
Główne części składowe giętarki do blach grubych:

1. Obróbka rolek: sztabka odlana ze stali (analiza składu chemicznego): sprawdzanie wydajności – kucie wstępne – kucie i wyżarzanie — badanie UT — obróbka wstępna (testy mechaniczne) — obróbka cieplna (hartowanie i odpuszczanie) — badanie UT — wykańczanie wstępne – wykańczanie — obróbka metalu.
2. Duże odlewy: korpus cylindra, koło zębate, wał koła zębatego z grubsza ukształtowany przez kucie — kontrola jakości powierzchni — obróbka wstępna — badanie UT — wykrywanie wad detektorem UT i obróbka cieplna – wykańczanie – wykańczanie wstępne — obróbka metalu.
3. Spawanie konstrukcji: stojaki, rama główna, skrzynia z kołami
4.Przyjęcie blachy do fabryki (analiza składu chemicznego, test właściwości mechanicznych) — obróbka wstępna — badanie UT lub RT blachy ciętej-spawanej-spoin — obróbka wyżarzaniem — wykańczanie zgrubne — wibracyjne usuwanie naprężeń — obróbka gorącym dmuchem — wykańczanie

Produkty:

Giętarka trójrolkowa do blach grubych EZW11-10×12000mm (360 MPa)

giętarka trójrolkowa do blach grubych EZXW11S-200×3200mm