Strona główna » Produkty » Giętarka do blach grubych » Three-roller Giętarka do blach grubych for Ship Building

Three-roller Giętarka do blach grubych for Ship Building

Three-roller Giętarka do blach grubych for Ship Building

Krótkie wprowadzenie
Giętarka trójrolkowa do grubych blach okrętowych jest stosowana głównie do produkcji części kadłubów statków, które często mają kształt łuku kołowego. W zależności od wymagań klienta, możemy zaprojektować maszynę w układzie symetrycznym lub asymetrycznym. Górna część górnej rolki jest wyposażona w stalową belkę poprzeczną. Pomiędzy rolką górną a belką poprzeczną, jak również częścią dolną rolki dolnej, giętarka posiada wiele grup rolek nośnych, które zwiększają wytrzymałość zespołu rolek oraz zapewniają synchroniczny napęd trzech rolek głównych.

Zastosowanie

Giętarki hydrauliczne do blach grubych są powszechnie używane w przemyśle petrochemicznym, chemicznym, cementowym, kotłowym, stoczniowym, lotniczym, wodociągowym, energetycznym i innych.

Funkcje:

Giętarka trójrolkowa do blach grubych pełni funkcje zarówno zawijania, jak i gięcia blach, w szczególności mocno zakrzywionych obłowych pasów poszycia oraz tłoczenia rowkowanych pokryw, a także zakrzywionych zewnętrznych pasów poszycia rufy i przedziału maszynowego.

Komponenty i zalety

1. Indywidualny napęd rolek:
Dwie dolne rolki są napędzane przez indywidualne przekładnie redukcyjne, co pozwala uniknąć interferencji mechanicznej, wydłuża żywotność rolek roboczych oraz poprawia jakość powierzchni zewnętrznej obrabianego elementu.
2. Kompensacja zginania
Pomiędzy belką górną i górnymi rolkami dociskowymi, jak również pomiędzy belką dolną i dolnymi rolkami dociskowymi, znajdują się regulowane urządzenia dociskowe. Giętarka do blach okrętowych jest napędzana przez siłownik z trzpieniem ruchomym, który kompensuje deformację w trakcie gięcia. Kompensacja, regulowana za pomocą krzywej wydajności i deformacji, gwarantuje produkcję części bez odkształceń niezależnie od grubości i szerokości obrabianej blachy.
3. Zmienna odległość środka:
Ta technologia pozwala na gięcie różnych rodzajów blachy z wysoką precyzją.
4. Przesuw poziomy:
Gniazdo rolki dolnej i każda grupa gniazd rolek pomocniczych są połączone z reduktorami o tej samej specyfikacji ruchomymi w płaszczyźnie poziomej, a reduktory te są połączone ze sobą przegubami uniwersalnymi, tak że ich ruch jest zsynchronizowany. Powoduje to, że cylindry olejowe giętarki do blach okrętowych poruszają się synchronicznie, zachowując przy tym znakomitą wydajność samoblokowania.
5. Układ sterowania:
Układ sterowania naszej giętarki do blach może pracować w trybie gięcia oraz zawijania. Jest on dobrze zabezpieczony przed interferencją, ma wystarczające możliwości rozbudowy oraz może być elastycznie dostosowany do surowych warunków przemysłowych itp.

Dane techniczne:
Model Min. promień pod pełnym obciążeniem Rzędy rolek dociskowych Moc silnika głównego
3R-2200T x 21000 R 650 mm 8 75 kW x 2
3R-2200T x 18000 R 650 mm 8 75 kW x 2
3R-2000T x 17000 R 650 mm 6 75 kW x 2
3R-1500Tx13500 R 600 mm 4(7) 55 kW x 2
3R-1000T x 12500 R 600 mm 4(6) 30 kW x 2
Powiązane produkty
  • 3-rolkowa giętarka do blach grubychGiętarki trójrolkowe do blach grubych dzielą się na dwa typy według rodzaju siły napędowej, mianowicie giętarki mechaniczne oraz hydrauliczne...
  • 4-walcowa giętarka do blach grubychGórna rolka giętarki czterorolkowej do blach grubych obraca się wokół stałej osi, podczas gdy dolna rolka dociska blachę i porusza się w płaszczyźnie pionowej...